در بازار پر رقابت امروز، کسی برنده است که بتواند در نحوه ارائه محصولات و خدمات خود، با اتخاذ روشهایی مبتکرانه‌تر و خلاقانه‌تر از رقیبان پیشی گیرد و نگاه مشتریان و مخاطبان را به سوی خود جلب نماید.
از این رو، نحوه ارائه کالا و خدمات، خود به کاری تخصصی و مبتنی بر اصول علمی بدل گردیده است که بر دانشهایی چون اقتصاد، جامعه‌شناسی، روانشناسی، مدیریت و هنرهایی چون گرافیک، سینما، عکاسی و… تکیه دارد که با مجموعه زیر شاخه‌های خود صنعت تبلیغات را پدید آورده است.
بن‌رای به معنای عمق اندیشه است و تلاش ما بر اینست تا نیکی را همراه این عمق اندیشه نموده تا آثاری در شان فرهنگ و هنر این مرز و بوم به جهانیان عرضه نماییم. ترکیب هوشمندانه تبلیغات و هنر میسر نمی‌شود مگر با همراهی مجموعه‌ای از متخصصان، هنرمندان و فرهیختگانی که هر یک با کوله باری از تجربه چون شمعی روشنایی این شمسه را افزون‌تر می‌نمایند.

موسسه فرهنگی و هنری بن رای نیک با تکیه بر تجربیات و سوابق درخشان خود، موفق به اخذ مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موارد زیر گردیده است:

۱- مشاوره در اجرای برنامه های تبلیغاتی و روابط عمومی

۲- تهیه و تولید فیلمهای مستند، داستانی و تبلیغاتی

۳- عرضه و مبادله محصولات فرهنگی هنری دارای مجوز از قبیل: کتاب، مطبوعات، نوارهای صوتی و تصویری، سی دی، فیلمهای ویدئویی و اقلام رایانه‌ای.

۴- برگزاری همایش و سمینار

۵- طراحی و اجرای نظامهای اطلاع رسانی، طراحی سایت، بانکهای اطلاعاتی و نرم افزارهای دستگاه های هوشمند

۶- تأسیس نگارخانه و یا برگزاری نمایشگاههای هنری.

۷- برگزاری جشنواره های هنری.

۸- برگزاری هنرهای نمایشی.

۹-  ارائه خدمات پیمان مدیریت برای اجرای پروژه‌های فرهنگی هنری.

۱۰- انجام فعالیتهای انتشاراتی به منظور انتشار کتاب.